SG2210MP
    8× Gigabit PoE+ Ports,
    2× Gigabit SFP Slots
    150 W Total
    PoE Budget*
    Zero-Touch
    Provisioning
    Centralized
    Management
    Omada
    App
    Static
    Routing
    Traffic
    Prioritization
    Traffic
    Separation
Software Defined Networking (SDN) with Cloud Access
Cloud-Based Controller
Standard Version or Essentials Version
On-Premises Controllers
or
or
Software
Hardware
Internet
Omada Gateway
Omada
PoE Switch
PoE
Access Points
Cloud Access to Omada Controller
Web Browser
Omada App
IP Camera
Multiple Application Scenarios
    Surveillance
    Works with IP Cameras
    Conference Call
    Works with IP Phones
    Wi-Fi Coverage
    Works with Access Points
    Wired Connections
    Works with Non-PoE Devices such as PCs and Printers
하드웨어 사양
• 2× 100/1000 Mbps SFP Slots
팬(Fan) 수량 Fanless Design
물리적 보안 잠금 장치
전원 공급 100-240V AC, 50/60Hz
PoE 포트 (RJ45) • Standard: 802.3at/af compliant
• PoE+ Ports: 8 Ports
• PoE Power Budget: 150 W*
• Fast PoE & Perpetual PoE
크기 ( 가로 x 세로 x 높이 ) 11.6×7.1×1.7 in (294×180×44 mm)
서지 보호 ±6 kV
마운트 Rackmount/Desktop
최대 전력 소모량 • 170.5 W (220 V/50 Hz @ 25 °C) (with 150 W PD connected)
• 175.6 W (110 V/60 Hz @ 25 °C) (with 150 W PD connected)
최대 방열수치 • 579.84 BTU/hr (220 V/50 Hz @ 25 °C) (with 150 W PD connected)
• 597.04 BTU/hr (110 V/60 Hz @ 25 °C) (with 150 W PD connected)